Zajímavosti

Audi končí vývoj spalovacích motorů

Příchod emisní normy Euro 7 znamená praktický konec aut poháněných výhradně spalovacími motory. Jejich další vývoj, aby splnily nové emisní normy, nemá ekonomický význam. Automobilka Audi končí vývoj spalovacích motorů. Jak přiznává šéf automobilky, budoucnost patří elektrickým autům a veškerou energii vývoje proto Audi věnuje právě jim.

Tlak na emise a blížící se příchod přísné emisní normy Euro 7 automobilkám prakticky nedává šanci a bez pomoci elektromotorů (plug-in hybridy) či dalšího radikálního vývoje by v současné podobě nové normy nesplnily. Právě extrémně vysoká cena dalšího vývoje bez záruky dlouhodobějšího uplatnění na trhu rozhodla, že německá automobilka již v dalším vývoji spalovacích motorů pokračovat nebude. Pro Frankfurter Allgemeine Zeitung to prozradil aktuální šéf Audi, Markus Duesmann.

S jejich prodejem zatím nekončíme

Stejně jako celý koncern VW však ani Audi nechce prozradit přesné datum, od kterého přestane s prodejem spalovacích motorů. Pokud si myslíte, že Audi se spalovacími motory v dohledné době definitivně končí, mýlili byste se.

Duesmann potvrdil, že aktuální konstrukce budou dále vyvíjet tak, aby v maximální možné míře využili jejich potenciál a prodejem aut poháněných těmito spalovacími motory vydělali peníze na elektromobily. Co to tedy v praxi znamená? Audi se plně soustředí na elektromobily, kterým patří budoucnost, stále si však nechává pootevřená zadní vrátka a na vybraných trzích bude prodávat dosud vyvinuté spalovací motory.