Zajímavosti

Jak na zamrzlé auto?

Samotný postup efektivního odmlžení a odmrazení by měl být následující: očistěte od sněhu dveře na straně řidiče, čelní sklo, vaše oblečení a před usednutím si oklepejte boty. Nastartujte motor, nastavte ventilátor na maximální výkon, přepněte proudění vzduchu na okna, aktivujte výhřev zadního skla a zapněte klimatizaci (u některých vozidel se při nastavení toku vzduchu na okna aktivuje sama).U vozidel s automatickou klimatizací je to snadné. Jen zmáčknete jedno tlačítko a elektronika se už postará o správné nastavení topení a proudění vzduchu

Zkontrolujte také, jestli nemáte zapnutou vnitřní cirkulaci vzduchu, neboť ta musí být vypnutá. Pozor na automatické senzory deště, které mohou ledovou vrstvu vyhodnotit jako kapky a aktivovat přimrzlé stěrače, které se tím mohou poškodit nebo vás dokonce zranit. Než se ohřejí skla, nepoužívejte ostřikovače (především ne za jízdy), líh obsažený v zimní směsi se do několika sekund vypaří a voda ve formě čerstvé námrazy zůstane na okně. Dejte si pozor na senzor automatické aktivace stěračů. Funkci buď dočasně vypněte nebo prvně (před startem) očistěte samotné čidlo.

Pro rychlejší odstraňování někdy postačí pootevřít okna u řidiče a spolujezdce, protože nasátý vzduch rychleji opustí kabinu, nicméně pozor na přimrzlá skla k rámu dveří nebo těsnění.

Následně můžeme oškrábat námrazu z oken a smést zbylý sníh z auta včetně střechy.